Elementem decydującym o wysokim pułapie bezpieczeństwa kopert BezpiecznaTORBA jest konstrukcja wyprodukowana z twardej, zbrojonej folii oraz rodzaj użytej tasiemki klejącej.

  • Taśma low security wykorzystuje powierzchnię warstwy klejącej permanent, takiego samego jak w foliopakach kurierskich z nadrukiem, ujawniającego próby włamania siłowego. Koperta kurierska opatrzona nadrukiem „średnio zabezpieczona” posiada tasiemkę plombującą stwierdzającą ślady ingerencji przy zwykłych próbach włamań. Taśma celulozowa „mocno zabezpieczona” jest dodatkowo wyposażona we wskaźniki termiczne i wilgotnościowe. Ten rodzaj taśmy wyróżnia się najwyższym poziomem zabezpieczenia, co zostało potwierdzone akceptacją Ośrodka Techniki Precyzyjnej. Taśma celulozowa demonstruje próby dostania się do zawartości koperty dzięki zastosowaniu wszystkich obecnie stosowanych form manipulacji (siłowej, przy działaniu niską i wysoką temperaturą, a dodatkowo strategii wilgotnościowej).
  • Specyficzną wersją foliopaków BezpiecznaTORBA są foliopaki kurierskie bezpieczne przeznaczone do transportu banknotów w walizkach koloryzujących. Są to towary dedykowane do przewożenia gotówki, ich zabezpieczenie polega na tym, że w wypadku grabieży uruchamiany jest system koloryzujący, który to wnika do wnętrza koperty kurierskiej i trwale koloruje przynajmniej dziesięć procent każdego banknotu.
  • Jednym z modeli foliopaków bezpiecznych są woreczki na drobne pieniądze. Ponieważ muszą przetrwać duże obciążenie dodatkowo być niewrażliwe na przerwanie przez ostre krawędzie drobniaków, wykonywane są ze specjalnej – solidnej oraz silnej – koekstrudowanej płachty LDPE. W przypadku woreczków, które to powinny utrzymać parę kilogramów drobnych, montuje się dosyć szeroką taśmę opatrzoną rękojeścią. Do przyrządzania zasiłków kasowych wykorzystuje się malutkie woreczki strunowe.
  • Koperty BezpiecznaTORBA znalazły obecnie powszechne zastosowanie w zbieraniu próbek ziarn, pasz, rzepaku, kukurydzy, antracytu i innych produktów ziarnistych. Jeszcze większe zastosowanie foliopaków bezpiecznych sprawiło, że są w sprzedaży we wszystkich typowych rozmiarach, dzięki temu bynajmniej nie ma problemu z dobraniem potrzebnego formatu koperty kurierskiej do zabezpieczanych rzeczy.