Które ubezpieczenia OC+AC wybrać?

Ubezpieczenia OC są ważną dziedziną ustroju, w którym egzystujemy. Odpowiednie kodeksy określają wytyczne wypłacania zobowiązań, w przypadku gdy wynikną zdarzenia, od których się ubezpieczamy. Uiszczając w równych odstępach czasu odpowiednie składki możemy zabezpieczyć się przed destrukcyjnymi skutkami pieniężnymi zdarzeń przypadkowych.

Wykupienie ubezpieczenia auta – tylko OC, czy OC oraz AC

Największy segment naszego rynku ubezpieczeń już od lat stanowią zabezpieczenia majątkowe z 2. działu (Dodatkowe zabezpieczenia osobowe oraz zabezpieczenia pieniężne). Dział 1. obejmuje zabezpieczenia osobowe. Pierwszym z najistotniejszych typów ubezpieczeń w grupie II jest polisa ubezbieczeniowa komunikacyjna, które obejmuje ubezpieczenia samochodów.

Zamawiając ubezpieczenie transportowe warto rozumieć, iż rozróżniają się na obowiązkowe oraz nieprzymusowe. Obowiązkowe okaże się ubezpieczenie z tytułu OC, nazywane skrótowo Stanowi ono zabezpieczenie innych członków ruchu przed kosztami rys i wgniecień, które możemy spowodować. Jeśli Malinowski ruszając z pod świateł oderwie boczne lusterko w pojeździe Macierewicza, Macierewicz dostanie odszkodowanie z OC Malinowskiego. Jeżeli Malinowski w trakcie zarysuje karoserię swojego auta, nie otrzyma odszkodowania – chyba że kupił ubezpieczenie pojazdu AC, czyli Auto Casco. Auto Casco jest polisą dobrowolną. Pozwala zainkasować zadośćuczynienie z tytułu strat, które to osobiśćie spowodujemy.

Wysokość składki

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i każda osoba musi je mieć. Opłata jest zależna od mnogości składników. Spółki ubezpieczeniowe sprawdzają markę pojazdu oraz jego wygląd, wyliczają jego cenę. Obserwują również kierowcę – im bogatsze doświadczenie prowadzącego, tym niższą składkę uiści, zwłaszcza jeśli ma bezwypadkową historię. Zmotoryzowany, który posiada w kartotece parę wypadków musi być przygotowany, że zapłaci więcej. Wysokość opłaty określa się na podstawie tablicy bonus-malus. Za pozbawioną stłuczek jazdę przysługują zniżki w ubezpieczeniu Odszkodowania Cywilnego, jakie to sumują się z miesiąca na miesiąc, w taki sposób że można dostać choćby 60% zniżki co miesiąc.

Szukając oferty ubezpieczalni warto spytać o technologię wyliczania opłat. Pewne witryny internetowe sugerują skorzystanie z kalkulatora stawki – jedyne co trzeba zrobić to uzupełnić konkretne informacje dotyczące samochodu i kierowcy, aby uzyskać kontroferty, które dla danego prowadzącego przedstawią konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Artykuł przygotowany przez: Przeprowadzki ProMove