Foliopaki kurierskie są nowoczesną oraz wyjątkowo bezpieczną metodą zabezpieczania towarów do transportu. Jednak wielu ludziom określenie to nie nasuwa jakichkolwiek skojarzeń, dlatego również ważne jest to, żeby wspomnieć z jakich surowców wyprodukowane są koperty kurierskie i w jaki sposób wygląda sam proces produkcyjny. Trzeba zaznaczyć, iż skrupulatne przedstawienie pełnego przebiegu produkcji zajęłoby naprawdę szmat czasu, gdyż jest to sprawa stosunkowo trudna, dlatego też w dzisiejszym artykule ruszone zostaną tylko najważniejsze kwestie, które umożliwią pokazać zjawisko.

Czym cechuje się polieten?

Polieten jest elastycznym, śliskim dodatkowo termoplastycznym półfabrykatem, który nie posiada żadnej barwy. To z polietylenu, a dokładniej z jego granulatu, robi się foliopaki, które cechują się hermetycznością, co oznacza, iż jest to przedmiot hydrofobowy. Dodatkowo materiał ten jest niepodatny na wpływ niskich temperatur i roztworów lekko żrących, co sprawia, iż wyrób, który obłożony jest polietylenem jest właściwie całkowicie ochroniony przed zgubnymi czynnikami.

Płachta polietenowa

Naturalnie z polietenu nie tworzy się kopert foliowych, a z jego granulek. Folia polietenu tworzy się metodą tak zwanego rozdmuchu lub również upustu przemysłowego, co polega na tym, że poprzez obróbkę cieplną granulki są rozpuszczane.

W jaki sposób przebiega produkcja foliopaku kurierskiego?

Przede wszystkim niezbędne są do tego procesu specjalne maszyny zgrzewające, które z folii wytworzonej z polimeru etenu będą w stanie stworzyć właściwe elementy o rozmaitych rozmiarach. Pierwszym krokiem jest złożenie folii polietylenowej na machinie, która następnie składa ją w odpowiedni, wybrany przez nas wzór i zabezpiecza rogi. Przygrzewanie jest bardzo istotne, z racji na to że dzięki niemu posiadamy pewność, iż z wnętrza koperty kurierskiej nic nie wyleci i nie wpuści ona jakiejkolwiek wody do wnętrza. Podczas procesu zgrzewania szczególnie ważne jest niewątpliwie to, by zachować jakąś stronę wolną dlatego, by mieć możliwość zapakowania później do niej artykuły. W niezgrzanym fragmencie koperty kurierskiej montuje się pasek z woododpornym klejem który zabezpiecza się dlatego, by we właściwym czasie można go było oderwać oraz zabezpieczyć całość po zapakowaniu przesyłki.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.