Podstawową rzeczą przed rozpoczęciem nakładania folii jest prawidłowe przygotowanie powierzchni. Wypada niesłychanie szczegółowo oczyścić powierzchnię którą będziemy oklejać żeby nie było na niej cząsteczek paprochów. Później precyzyjnie odtłuszczamy lakier samochodu aby folia nie utraciła swojej przyczepności. Zalecamy używanie jedynie podstawowych środków do czyszczenia powierzchni. Tymczasem odradzamy wykorzystanie substancji, które to wykorzystują nanotechnologię do wygenerowania warstw ochronnych na oczyszczanym samochodzie. Dzień przed rozpoczęciem do oklejania, pojazd musi zostać posprzątany w mechanicznej myjni samochodowej, nie rekomendujemy myć ręcznie samochodu. Od razu po bardzo dokładnym wyczyszczeniu powierzchni z substancji chroniących trzeba wyjąć jakiekolwiek wystające z karoserii detale. Nim przystąpimy do obklejania powinno się upewnić czy na pewno pojazd jest w pełni suchy i nie ma kropelek H2O np przy atrapie chłodnicy.

Kolejnym etapem jest sytuowanie okleiny na określonym fragmencie i jej docięcie do fragmentu w zbliżonym odrobinkę większym formacie. Odklejamy część materiału który znajduje się pod spodem, naklejamy okleinę na określony element. Korzystając z Rakiela naklejamy folię doklejając rakielą symultanicznie usuwając niepożądane powietrze z dołu. W punktach, w jakich występują wygięcia oraz wytłoczenia podgrzewamy laminat aby nadać mu kształt danego podzespołu. Przy rantach przycinamy surowiec, proponujemy oklejenie rantów i krawędzi na zakładkę. Okleinę wywijamy pod konkretny element tuż po jej wyziębieniu.

Folie dostępne są w wielu różnych kolorach.
Folie dostępne są w wielu różnych kolorach.

Po ukończeniu aplikacji musimy pozostawić auto na następne 24 godziny w pomieszczeniu, w jakim pozostanie atmosfera w jakiej był oklejany. Obkleiny bynajmniej nie nabłyszcza się przez około trzy dni licząc od oklejenia, po tym okresie możemy wykorzystywać teflonowe ewentualnie wykonane z silikonu środki do nabłyszczania, które absolutnie nie mają jakichkolwiek wosków. Oklejony samochód zalecamy czyścić ręcznie dzięki wykorzystaniu puchowej szmatki oraz wody z detergentem.

Pomoc merytoryczna: Przeprowadzki – Tanio i Szybko