Pechowo proces wyklejania jest względnie kosztowny. Fachowe produkty, demontaż elementów karoserii , a także niezbędna wiedza pracowników wykonujących modernizację czyni, że koszt oklejenia przeciętnej wielkości samochodu kompaktowego okleiną jednokolorową wynosi orientacyjnie 3 tysiące złotych. Cena rośnie geometrycznie do powierzchni samochodu, innymi słowy liczbie zużytej folii. Jak możemy zauważyć pomimo wszystkiego jest to stawka skromniejsza niż polakierowanie całej karoserii przy zachowaniu należytej jakości lakierowania.

Mówiąc o kosztach powinno się zaznaczyć, że oczywiście opłaty bardzo się różnią dodatkowo mogą zdarzyć się tak zwane grupony emitowane przez firmę transport mebli – EXTRANS. Należy jednak zadać samemu sobie pytanie czy na pewno trzeba oszczędzać oraz co stanie się jeżeli nieodpowiednio nałożona folia niższej klasy zostanie uszkodzona lub odpadnie nam razem z farbą. Niektórzy próbują nakładania okleiny samemu, jednak wyniki są naprawdę przeróżne. Niezbyt złożone kawałki karoserii , jako przykład maska samochodu o nieskoplikowanym kroju można spróbować nałożyć własnoręcznie, to w przypadku całego auta ciężko zachować optymalną jakość – na pewno wymaga to fachowych umiejętności. Odmiennie bywa ze zdejmowaniem.

Oklejanie samochodu pozwala kompletnie odmienić jego charakter.
Oklejanie samochodu pozwala kompletnie odmienić jego charakter.

Ponieważ firmy wykonują to za dodatkową opłatą (jest możliwość zapłacić już podczas oklejania), można pomyśleć nad odklejaniem bez pomocy. Powinno się tylko pamiętać o skrupulatnym wyczyszczeniu warstwy przylepnej specjalnie do czegoś takiego przeznaczonym środkiem albo od razu po wsiąknięciu w niego kurzu stan wizualny farby na samochodzie będzie opłakany, a klej ciężki do usunięcia.

Podczas liczenia kosztów warto zauważyć, że zwłaszcza w przypadku nowych pojazdów można kupić auto w podstawowym kolorze, bez dodatkowej opłaty za lakier o wysokim połysku. Robią tak regularnie instytucje państwowe, ale również kierowcy prywatni zniechęceni kosztownymi opłatami dodatkowymi do wymarzonego malowania – dochodzącymi w przypadku marek premium do paru tyś. złotych. Ma możliwość się zatem okazać, że tańsze będzie właśnie naklejenie okleiny. Okleiny nadmienionego gatunku są wykorzystywane bynajmniej nie wyłącznie w autach. Pokrywane mogą być jeszcze inne wehikuły, łodzie, motorowery i pozostałe jednoślady.