Wyrażenie taśmy samoprzylepne jest niezwykle uniwersalne i dla tego bez wątpienia pod owym określeniem byłaby możliwość sklasyfikować sporo ich rodzajów. Z jasnych powodów opiszemy tutaj wyłącznie te będące wykorzystywane do plombowania kartonów oraz rozmaitych pudeł, zwane taśmami samoprzylepnymi pakowymi. Przytoczone poniżej dane, mogą wesprzeć w doborze modelu, który okaże się najbardziej uzasadniony pod względem cenowym i jakościowym.

Fundamentalny podział i przeznaczenie taśm

WYKONANE Z AKRYLU – najbardziej popularne taśmy klejące i najczęściej zamawiane również u nas z racji na niewielką cenę. Podstawą jest tutaj hydrologiczny klej na bazie akrylu, jaki świetnie sprawdza się po pierwsze na gładkich i dość śliskich powierzchniach (kwit, folia itp.). Dedykowane są do wykorzystywania w dodatnich temperaturach i wszędzie tam, gdzie nie jest żądana wytrzymałość na deszcz.

GORĄCY MELT – zastosowany klej, to syntetyczny kauczuk lub sztucznie uzupełniany. Oprócz obfitszej ceny, od taśm klejących akrylowych odróżnia je nieco większa siła spajania, jednak nie na tyle, żeby przelicznik jakości do ceny uznać za atrakcyjny. Są również dużo bardziej odporne na wilgoć ale także rekomenduje się stosowanie ich jedynie w plusowych temperaturach.

SOLVENT – są kosztowniejsze od powyżej wymienionych jednakże posiadają niezaprzeczalnie najwłaściwszy stosunek jakości do wartości. Najlepszą lepność gwarantuje klej z naturalnego kauczuku, dzięki jakiemu świetnie działają tak na jednolitych, jak i chropowatych powierzchniach. Już po sklejeniu są ciężko odrywalne i niewrażliwe na wilgoć. Istotne znaczenie posiada także fakt, iż można je stosować i absolutnie nie odrywają się w ujemnych temperaturach. Propagujemy taki model taśm, zwłaszcza do zabezpieczania paczek.

Nim wyselekcjonujesz oraz kupisz – złote wskazówki

W przypadku gdy zmóżdżasz się nad wybraniem konkretnego typu taśm klejących ewentualnie zamierzasz skorzystać z oferty zagranicznego producenta, zapoznaj się z poniższymi poradami:

Nigdy nie kupuj taśm typu NoName! – przeważnie bardzo tanie, tajemniczego pochodzenia bądź ściągane prosto z Chińskiej Republiki Ludowej i najgorszej jakości:

  • krótki termin przydatności – błyskawicznie tracą cechy
  • potrzeba oklejania wokół całego kartonu – 2 x większe spożytkowanie
  • zakleisz pakunek wieczorem natomiast rano odklejona taśma pakunkowa będzie tkwiła z boku
  • sporadycznie posiadają faktycznie taką długość, jak przedstawiana
  • zamiast zaoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz wyższe koszta plus problemy