To piekielnie ważna kwestia, aby Polska i Polacy – najzwyczajniej my wszyscy, kładli większy nacisk na nowe technologie. No co jak co, ale jeżeli chcemy dogonić Zachód, w sumie nie mamy jakiejś alternatywy. Nie jest całkowicie powiedziane, że Polacy są nacją, która najzupełniej deprecjonuje wielkie znaczenie technologii. Jest relatywnie nieźle, choć nadal mamy bardzo dużo do roboty!

    Na przykład nadal są tacy oto Polacy, którzy nie mają stałego dostępu do Internetu. W końcu ciężko być w pełni nowoczesnym krajem, w którym są nawet szkoły bez Sieci! Internet to aktualnie podstawa, co do tego naprawdę nie miejmy choćby minimalnych wątpliwości. Następna istotna kwestia to niewątpliwie dalszy rozwój telefonii komórkowej. Generalnie nie jesteśmy potężnym państwem, ale kłopoty z zasięgiem, szczególnie daleko od miast, są w dalszym ciągu mocno zauważalne. Bardzo ciężko oczekiwać niesamowitego przeskoku w tej materii, ale należy być optymistą.


    A może motoryzacja, szczególnie rozchodzi się o auta elektryczne, musi nas bardziej zająć? To oczywiste, że nadal samochody elektryczne są niszowe, (zobaczcie – kliknij) ale jeżeli zrozumiemy, iż takie samochody to niejako przyszłość motoryzacji, bez cienia wątpliwości będziemy na niejako wygranej pozycji. Warto myśleć nieco bardziej perspektywicznie. Na nieszczęście często nam tego brakuje…

    Tak naprawdę nowe technologie to niesamowicie zróżnicowany temat. Czyli ciężko w krótkim tekście przygotować opasły przegląd technologii, dzięki to którym Polska wreszcie dołączy do grona takich krajów, w których wszystko generalnie jest OK. Możemy być pewni jednego – jeśli ten temat będzie ignorowany, bardzo realne, że mocno tego pożałujemy! Nie możemy być wyłącznie mądrzy po szkodzie!